Na uczestników czekał urozmaicony i bogaty program opracowany i realizowany tak, aby nasi uczestnicy mogli wypocząć po trudach nauki, pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną, ale też rozwijać zainteresowania (teatralne, przyrodnicze, filmowe), poznać zabytki kultury naszego regionu i odwiedzić różne ciekawe miejsca oraz zaprzyjaźnić się z przyrodą i środowiskiem.

Czas półkolonii był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Każdego dnia dzieci wyjeżdżały z miejsca zamieszkania i odwiedzały ciekawe i atrakcyjne miejsca. Byliśmy we wrocławskim zoo i w porcie lotniczym, gdzie obserwowaliśmy startujące i przylatujące samoloty. Usłyszeliśmy niesamowite świadectwo wiary benedyktyna-ojca Daniela, który w ciekawy sposób zapoznał nas z historią powstania i założenia Opactwa Ojców Benedyktynów w Lubiniu. Wypoczywaliśmy i świetnie bawiliśmy się na gostyńskim basenie i kręgielni. W Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach oglądaliśmy profilaktyczny spektakl teatralny. Byliśmy w kinie w Galerii Leszno i na stadionie żużlowym im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, gdzie spotkaliśmy ciekawych ludzi, których pasją jest żużel. Kąpaliśmy się w jeziorze w Cichowie i Osiecznej. Podczas półkolonii odwiedzili nas Pani policjant z KPP w Gostyniu i pracownicy Terenowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gostyniu, przypomnieli nam jak bezpiecznie spędzić wakacje. Podczas wyjazdów odwiedziliśmy również Mcdonalda, a pyszne obiady serwowała nam gostyńska stołówka.

Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy wybrali się na rejs statkiem, a potem z uśmiechem na twarzy zakończyli wspólną przygodę. Nie zabrakło również podziękowań za mile spędzony tydzień wakacji.