Mogą znajdować się w takich miejscach jak:
 klomby lub trawniki miejskie z nieskoszonym fragmentem, co pozwoli zakwitnąć roślinom dającym pożytek pszczołom, takim jak: mniszek lekarski, różne rodzaje koniczyn, lucerna, nostrzyk, chabry, żmijowiec czy farbownik.
 rabaty kwietne zasadzone bezpośrednio do gruntu lub skrzyń czy donic znajdujących się w przestrzeni miejskiej i przy budynkach użyteczności publicznej, typu przedszkole, urząd, biblioteka;
 parki, skwery oraz aleje drzew z nasadzonymi krzewami lub drzewami przyjaznymi pszczołom;
 ogrody przydomowe, w tym także wykorzystanie przestrzeni przy wejściach do budynków, bloków, a nawet ogrody na dachach czy ścianach budynków;
 ogródki działkowe;
 doniczki na parapecie okiennym, balkonie lub tarasie.
Warto pamiętać, że niektóre gatunki roślin, często spotykanie na rabatach miejskich, w ogrodach czy na balkonach, np. bratki, pelargonie, tulipany, nie dają pożywienia pszczołom. Są za to piękne i łatwe w uprawie. Aby z nich nie rezygnować, proponujemy dosadzić do nich również rośliny przyjazne pszczołom, np. aksamitki, dalie czy cynie. Pięknie ukwiecą nasze otoczenie, nie są zbyt wymagające w pielęgnacji i z pewnością spodobają się pszczołom.
Rośliny przyjazne pszczołom to nie tylko kwiaty. Krzewy i drzewa także dostarczają pszczołom pożywienia. Szczególnie pożyteczne po tym względem są takie gatunki jak: mahonia ostrolistna, śnieguliczka biała, wierzba iwa czy lipa szerokolistna lub drobnolistna.
Aby stworzyć Miejsce Przyjazne Pszczołom, nie musisz go zakładać od nowa. Wystarczy, że zagospodarujesz już istniejącą rabatę, klomb czy trawnik dosadzając rośliny przyjazne pszczołom.

Przypominamy, że trwa konkurs "PO STRONIE PSZCZÓŁ" - termin zgłoszeń do 30 kwietnia.
Więcej informacji: http://strona.piaski-wlkp.pl/6927,konkurs-po-stronie-pszczol.html