Witamy na pokładzie
- Macie Państwo okazję brać udział w projekcie, który niewątpliwie jest pilotażowy – tymi słowami nowych pracowników powitał Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” Marian Poślednik. Dwanaście osób zajmie się obsługą trzynastu punktów kontaktowo – informacyjnych projektu „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych”. Umowy obowiązują od 24 czerwca.
- Przy Waszym zaangażowaniu analizy przygotowywane przez ekspertów będą bogatsze o lokalne doświadczenia i uwarunkowania. Chcemy też, abyście Państwo pomagali zbierać potrzebne informacje i dane z gmin, potrzebne do powstania dobrej jakości dokumentów i opracowań. – mówił kierownik projektu, Michał Listwoń. I dodawał: - Waszym zadaniem będzie także promocja projektu i rozpowszechnianie jego wyników. –Projekt przygotowuje nas na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020, stąd jest bardzo istotny z punktu widzenia samorządów w nim uczestniczących – przekonywał Marian Poślednik. –Państwa zaangażowanie pozwoli rozwinąć umiejętności i zdobyć nową wiedzę – zachęcała Urszula Pużanowska, dyrektor ds. administracyjnych i wdrożeniowych.
Po krótkim wstępie osoby, które będą obsługiwać punkty kontaktowo – informacyjne podpisały umowy. – Możemy teraz stwierdzić, że grono osób realizujących projekt znacznie nam się powiększyło, co dobrze rokuje na przyszłość – komentował Marian Poślednik.
Przypomnijmy, że projekt „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych” realizowany jest na terenie trzynastu samorządów: jedenastu będących członkami Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” i dwóch partnerskich – miasta Kościana i Powiatu Gostyńskiego. Celem przedsięwzięcia jest opracowanie pięciu strategii sektorowych, dotyczących pomocy społecznej, kultury, usług komunalnych, edukacyjnych i komunikacyjnych oraz jednej parasolowej oraz, co za tym idzie, powstania Ośrodka Badań Lokalnych. Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007 – 2013. Wartość projektu to ponad 1,2 mln złotych, z czego ponad milion pochodzi z Ministerstwa.
Jednym z założeń projektu było zorganizowanie trzynastu punktów kontaktowo – informacyjnych na terenie każdego z trzynastu samorządu. Będą one prowadzone przez osoby wyłonione w konkursie. Do głównych zadań nowych pracowników należeć będzie zbieranie i gromadzenie danych dotyczących swojej gminy czy powiatu, pomoc przy organizacji spotkań z lokalnymi podmiotami oraz organizowanie badań ankietowych niezbędnych do opracowania strategii.
W Gminie Piaski osoba kontaktową jest Andrzej Konieczny - Zespół Obsługi Szkół, Piaski, ul. Szkolna 1
/foto, info: http://uslugipubliczne.pl/aktualnosci/witamy-na-pokladzie.html/