Wiele dzieci nie ma zapewnionych odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i wzrastania w świecie wartości we własnych rodzinach. Część odpowiedzialności za ich wychowanie biorą na siebie instytucje państwowe i organizacje społeczne. To one najlepiej znają swoich podopiecznych, ich potrzeby, marzenia, talenty.
Jak powstał program BDU?
Fundacja Banku Zachodniego WBK zainicjowała program w 2004 roku. W stworzenie programu zaangażowali się pracownicy Mecenasa Fundacji czyli Banku Zachodniego WBK.
Główne cele programu
Chcemy inwestować w edukację i rozwój talentów poszczególnych dzieci, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą mieć lepszy start w dorosłe życie.
Jesteśmy pełni podziwu dla wychowawców, pedagogów i wolontariuszy, którzy z wielkim poświęceniem zajmują się pokrzywdzonymi dziećmi. Rozjaśniają im świat, ze szczególną troską myślą o ich przyszłości, a swoją pracę i rolę traktują poważanie. Nasza Fundacja wspiera takie inicjatywy, w których widać indywidualne podejście do dzieci.
Stawiamy sobie cel inny niż tylko chwilowe rozweselenie dzieci dobrą zabawą. Chcemy razem z Państwem wskazywać młodym ludziom pozytywne wzorce. Zależy nam, aby uczyć dzieci wrażliwości społecznej, aktywności obywatelskiej, odpowiedzialności za siebie, za innych, za swoją ojczyznę.
Kto może się ubiegać o grant?
W programie grantowym BDU mogą wziąć udział placówki statutowo zajmujące się opieką nad dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, ubogich lub bezrobotnych oraz instytucje wspierające takie placówki:
organizacje pozarządowe, świetlice środowiskowe, urzędy gminne, szkoły, Rodzinne Domy Dziecka.
Terminy 2013
I edycja – nabór wniosków od 25 lutego do 19 marca 2013 roku
II edycja – nabór wniosków od 16 września do 9 października 2013 roku
fundacja.bzwbk.pl/programy-grantowe/