Dzięki projektowi znaleźli zatrudnienie
Dnia 28 lutego 2015r. zakończyła się realizacja projektu „LEPSZE JUTRO II. Program aktywizacji społeczno – zawodowej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu Gminy Piaski”. Celem projektu była aktywizacja społeczno - zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w wieku 18-64 lat z terenu Gminy Piaski, oraz dostarczenie jak najszerszemu gronu odbiorców możliwości edukacji ustawicznej, zdobywania i poszerzania kompetencji oraz uprawnień zawodowych, a co za tym idzie przygotowania słuchaczy do wejścia lub powrotu na zmieniający się rynek pracy.
Realizacja projektu możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
Projekt skierowany był do 50 bezrobotnych, ubogich i/lub niepełnosprawnych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w wieku 18-64 lat z terenu Gminy Piaski.
Wsparcie oferowane w projekcie obejmowało:
- doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne,
- szkolenie doskonalące z zakresu aktywnych technik poszukiwania pracy,
- kurs zawodowy zgodny z indywidualnymi potrzebami uczestników,
- staż,
- pośrednictwo pracy,
Projekt realizowany był przez Zakład Doskonalenia Zawodowego, który jest placówką oświatową posiadającą już ponad 80 - letnie doświadczenie w kształceniu. Realizowane w Zakładzie szkolenia spełniają wysokie standardy, czego potwierdzeniem są liczne wyróżnienia oraz licencje nadawane zarówno przez instytucje publiczne, jak i prywatne. Wysoki standard realizowanych usług potwierdza także certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2008. Zakład dysponuje nowoczesną infrastrukturą w całej Wielkopolsce, doświadczoną i kompetentną kadrą oraz wiedzą niezbędną do realizacji niemal każdego rodzaju szkolenia.
Wspomniany projekt nie mógł zostać zrealizowany bez czynnego udziału Partnerów projektu:
- Gminy Piaski , która wniosła do projektu niepieniężny wkład publiczny, zapewniła sale do realizacji zajęć wykładowych oraz angażując pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej utworzyła punkt informacyjny - włączając się aktywnie w rekrutację uczestników i promocję projektu na terenie Gminy Piaski.
- Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu, który wspierał działania związane z rekrutacją uczestników projektu, potwierdzał kwalifikowalność potencjalnych uczestników, a także wspierał działania związane z promocją projektu wśród osób zarejestrowanych w Urzędzie.
Spośród osób biorących udział w projekcie najwięcej odbyło kursy i staże oraz znalazło zatrudnienie w firmie SIMET S.A. – Grabonóg 77 63-820 Piaski. Nowoczesna baza i proces produkcyjny Firmy pozwoliły na przeprowadzenie szkoleń na wysokim poziomie oraz rzetelne przygotowanie uczestników do wejścia na rynek pracy.
Z całej grupy 50 uczestników zatrudnienie na okres powyżej 3 miesięcy znalazło 24 mieszkańców Gminy Piaski (13 mężczyzn i 11 kobiet), którzy w pełni i efektywnie wykorzystali udzielone im w ramach Projektu wsparcie.