Organizatorzy akcji zapewniają uczestnikom: bezpłatny udział w zajęciach i marszu, naukę poprawnej techniki chodzenia z kijkami, możliwość bezpłatnego wynajęcia kijków, pakiet startowy (m.in. talon żywnościowy, woda, słodki upominek), wybór dwóch tras 3,5 km i 10 km, medal okolicznościowy, losowanie nagród (m.in. kijków do Nordic Walking), szkolenie z udzielania pierwszej pomocy z OSP Piaski, pokaz pojazdów Wolnych Jeźdźców Piaski, pomoc techniczną, dobrą zabawę.

Zgłoszenia na zajęcia i marsz Nordic Walking przyjmowane będą drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie: www.piaski-wlkp.pl/nordicwalking .

Zgłoszenia elektroniczne można przekazywać do dnia 03.10.2025 r. Po tym terminie, jeżeli limit uczestników (140 osób) nie zostanie wyczerpany, zgłoszenia przyjmowane będą w sekretariacie zawodów, w dniu marszu tj. 05.10.2024 r., w godzinach 10.30 – 10.55.

Ważne!!!

Jeżeli nie posiadasz własnych kijków do Nordic Walking, można je bezpłatnie wynająć. Rezerwacja pod nr tel. 697460799, 665300579, liczba kijków ograniczona!!!

W załączeniu przekazujemy plakat z programem wydarzenia oraz regulamin V Leśnego Marszu Po Zdrowie z Nordic Walking.

Tradycyjnie organizatorzy włączają się w pomoc dla osób potrzebujących wsparcia. W trakcie spotkania przeprowadzimy kiermasz charytatywny książek oraz słodkich wypieków dla chorujących dzieci: Dominiki i Damiana z Piasków. Udostępnimy puszki, które mamy nadzieję pomożecie nam zapełnić.

Jeżeli masz książki, które nie są Ci potrzebne...a mogłyby dostać tzw. "drugie życie" napisz do nas lub zadzwoń pod numer tel. 661252232 lub 691498181. Będzie okazja, aby przekazać je na kiermasz.

Organizatorem wydarzenia jest Sołtys i Rada Sołecka Piasków, partnerem głównym Nadleśnictwo Piaski, zaś partnerami/sponsorami Mondi Simet Sp. z o.o., Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach, Ochotnicza Straż Pożarna Piaski, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Jan-Mar Piaski, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kreatywni” oraz Towarzystwo Sportowe Cegielnia Piaski. Projekt wspófinansowany ze środków Powiatu Gostyńskiego.

* Nordic Walking to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, których umiejętne używanie angażuje do pracy mięśnie górnej połowy naszego ciała. Całość przypomina narciarstwo biegowe w połączeniu z chodem sportowym. Podczas marszu z kijkami, przy prawidłowej technice, uruchomionych jest około 90% mięśni naszego ciała (więcej niż bieganie, czy pływanie). Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Jest stosunkowo prosty do opanowania - obwiązuje zasada, że prawy kij ma uzyskać kontakt z podłożem w momencie, gdy stawiamy na nim lewą piętę i odwrotnie. To niewątpliwie sport dla wszystkich, łączy w sobie to wszystko co najważniejsze w promowaniu zdrowia i szeroko rozumianej profilaktyki.

Nordic Walking:

• to dobry sposób na utrzymanie sprawności fizycznej, zwalczanie otyłości, a także na efektywną rehabilitację,

• wzmacnia układ sercowo-naczyniowy,

• redukuje nadciśnienie, a także poziom cukru i cholesterolu we krwi,

• obniża ciśnienie spoczynkowe krwi,

• angażuje duże grupy mięśni całego ciała, uaktywnia 90% mięśni całego ciała,

• uruchamia górny odcinek kręgosłupa i rozluźnia napięcia okolic szyjno-barkowych,

• zwiększa pobór tlenu przeciętnie o 20-58% w zależności od intensywności wbijania kijków,

• odciąża aparat ruchowy do 30%, przede wszystkich stawy kolanowe i dolny odcinek kręgosłup.